USAL forumas „Automobilių priežiūra ir saugumas“

Jau antrus metus iš eilės asociacija „Už saugų automobilį Lietuvoje“ kartu su generaliniu rėmėju AD grupe didžiausių Lietuvos autoservisų vadovus pakvietė į viešbutyje Vilnius Grand Resort vykusį ir analogų mūsų šalyje neturintį renginį – forumą „Automobilių priežiūra ir saugumas“. Renginyje dalyvavo 400 autoservisų atstovų iš visos Lietuvos, savo ekspozicijas forumo dalyviams pristatė 12 žinomų autodetalių gamintojų.

Forumo dalyviai įdėmiai klausosi pranešimo aktualia tema

Pirmoji reginio dalis buvo skirta renginio rėmėjų ekspozicijų lankymui. Dalyvių laukė rėmėjų paruoštos dovanos, specialūs pasiūlymai ir produktų pavyzdžiai. Kiekvienas forume apsilankęs turėjo progą užduoti jam rūpimą klausimą atsarginių dalių gamintojų atstovams ir išgirsti atsakymus iš pirmų lūpų. „Šis renginys – puiki proga iš arti pamatyti mūsų produktų pirkėjus, išklausyti jų lūkesčius ir pageidavimus. Tokio tipo renginiai leidžia geriau suprasti, su kokiomis problemomis susiduria tie žmonės, kurie mūsų gaminamus produktus perka kasdien“, – pasakojo ContiTech prekės ženklo atstovas Baltijos šalyse John Myohanen.

Jarkko Lehtinen demonstruoja Gates produkcijos privalumus

Autoservisų atstovai taip pat galėjo susipažinti su BOSCH Car Service atstovų demonstruotais produktais: naujausios kartos automobilių diagnostikos įrenginiais, akumuliatorių įkrovikliais, žibintų reguliavimo stendais. Dalyviai renginio metu turėjo progą išbandyti demonstruojamas naujoves ir įsitikinti, kad ateityje tokio tipo įrenginiai taps neatsiejama autoserviso dalimi.

BOSCH Car Service atstovas Dangirutis Šapranauskas pristatė automobilio žibintų patikros stendą

Forumo organizatoriai pasirūpino ir forumo dalyvių pramogomis. Viena iš jų – simuliatoriai, kurie leido įsitikinti, kokie svarbūs ir neatsiejami nuo saugaus vairavimo yra automobilio saugos diržai. Išbandžius simuliatorius, autoservisų atstovų veidus papuošdavo šypsenos, tačiau ši pramoga taip pat privertė susimąstyti, kad autoavarijos metu patiriamas smūgis gali būti pražūtingas.

Saugos diržų svarbą akcentuojantis simuliatorius buvo itin populiarus

Itin tikroviškas lenktynių simuliatorius forumo dalyviams suteikė daug emocijų. Homologuota sportinė sėdynė, tiksliai judesius atkurianti hidraulikos sistema, itin galingas tiesioginio perdavimo vairo mechanizmas, sekvencinė pavarų dėžė, pedalai – visa tai atkartojo identiškas realybei pasipriešinimo jėgas ir leido pajusti tikrus sportinio vairavimo įspūdžius.

Itink tikroviškas lenktynių simuliatorius nepaliko abejingų

Antroji renginio dalis skirta rinkos dalyvių švietimui. Pranešėjai atkreipė susirinkusiųjų dėmesį ne tik į saugaus eismo problematiką, buvo paliestos ir kitos ne mažiau aktualios temos. Susisiekimo ministerijos atstovas Vidmantas Pumputis pristatė saugaus eismo gerinimo darbus. Daug emocijų sukėlė Nordea banko vyriausiojo ekonomisto Žygimanto Maurico pranešimas, kurio metu buvo bandoma atsakyti į provokuojantį klausimą: „Lietuva: gerovės ar blogovės valstybė“. TGS advokatų kontoros advokatas, partneris Gytis Kaminskas susirinkusiųjų dėmesį atkreipė į ledimo verstis automobilių remonto paslaugomis teisinius aspektus. Valstybinės kelių transporto inspekcijos atstovas Tomas Kolendo pristatė skundų nagrinėjimo tvarką ir praktiką. Didelis dėmesys buvo skirtas autoservisų ir klientų santykiams, konkrečių atvejų analizei. T. Kolendo atskleidė į kokias detales reikėtų atkreipti dėmesį autoservisų atstovams, norint nenusižengti nustatytoms taisyklėms. Net du pranešimai buvo skirti mūsų šalyje dar mažai negarinėtai temai – TELEMATIKA. Asociacijos „Už saugų automobilį Lietuvoje“ pirmininkas G. Garbinčius ir Robert Bosch pardavimų vadovas Baltijos šalyse Tomas Bučinskas prognozavo, kad jau netolimoje ateityje visuose automobiliuose bus sumontuoti taip vadinami „mažieji draugai“, kurie seks kiekvieną automobilio parametrą, leis centralizuotai kontroliuoti technikinių apžiūrų galiojimą. Didžiausias vis dar neatsakytas klausimas, kas turės prieigą prie tokių vertingų duomenų.

Kiekvienas į renginį atvykęs autoserviso atstovas turėjo progą užduotį jam rūpimą klausimą ir gauti į jį atsakymą. Diskusijos virė intensyviai, renginio organizatoriams teko kai kada malšinti įsiplieskusias aistras. Natūralu, nes kai kurie paliesti klausimai buvo tiesiogiai susiję su jų kasdienine veikla.

Žygimantas Mauricas pristato Lietuvos makroekonomikos rodiklius

Norime priminti, kad praėjusiais metais asociacija „Už saugų automobilį Lietuvoje“ organizavo forumą, kurio tema buvo „Autoservisų reikšmė eismo saugumui Lietuvoje“. Asociacija siekia įnešti indėlį į eismo saugumą Lietuvoje, formuoti visuomenės nuomonę, teikti pasiūlymus palankios teisinės bazės sukūrimui, padėti saugoti mūsų gamtą, ugdyti asociacijos narių pilietiškumą ir visuomeninį aktyvumą.